Nilüfer'den temiz enerji desteği

Nilüfer'den temiz enerji desteği

Nilüfer Belediyesi, çevreye zarar veren fosil yakıtlar yerine rüzgar ve güneş enerjisini kullanan sistemlerin yaygın olarak kullanılmasını teşvik etmek amacıyla Şenöz Dış Ticaret AŞ tarafından Eker Parkı'na yapılan rüzgar türbini ile kendi enerjisini üreten ve doğal enerji sistemleriyle elektrik üretimi yapan ilk uygulamayı basına tanıttı.

Çok sayıda davetlinin katıldığı tanıtım toplantısında konuşan Nilüfer Belediye Başkan Vekili Sami Kahveci, içinde bulunduğumuz yüzyılda insanlığın geleceğini tehdit eden en önemli konunun çevre kirliliği olduguna dikkat çekti. Şenoz Dış Ticaret AŞ Yönetim Kumlu Üyesi ve aynı zamanda Pazarlama Müdürü Burak Şenöz ise rüzgar ve güneş enerjisine dayalı sistemlerle insanların kendi enerjilerini elde edip uzun vadede hem kendileri için hem de ülke ekonomisi için akılcı adımlar attıklarını ve özellikle İspanya, Amerika, Almanya, Çin ve Japonya'da yaygın kullanılan bu sistemlerin artık ülkemizde de yaygınlaşacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından Şenoz Dış Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bedri Şenöz ruzgar türbini anahtarını Nilüfer Belediye Başkan Vekili Sami Kahveci'ye teslim etti.