RENEX Fuan'nda ŞENOZ rüzgarı

RENEX Fuan'nda ŞENOZ rüzgarı...

Türkiye'de ilk kez düzenlenen 'RENEX 2009 Yenilenebilir Enerji Furaında, Turkwatt&Turksun markaların' görücüye çıkaran Şenöz Dış Ticaret A.Ş., ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Firma, yeni rüzgar türbinleri ve solar sistemleriyle büyük beğeni toplarken, fuardan yeni işbirliği teklifleriyle döndü. Firma Kazakistan, Bulgaristan, Suriye, Mısır ve KKTC ile de ortak projeler imzalamaya hazırlanıyor. Standında Türkiye'nin ilk 3 kilowatt'lık 5 kanatlı rüzgar türbiniyle büyük beğeni toplayan Şenöz, en yeni ürünü olan 400 watt'lık rüzgar türbiniyle de ziyaretçilerden tam not aldı.

Güneş enerjisiyle çalışan sokak aydınlatma lambaları ve konutlara yönelik solar sistemler de firmanın ilgi çeken ürünleri arasındaydı. Şenöz Dış Ticaret A.Ş. Pazarlama ve ihracat Müdürü Burak Şenöz, 1,5 yıldır sektörde olmalarına rağmen, şimdiye kadar çok sayıda projeye imza attıklarını belirterek, "RENEX Fuarı'nda da çalışmalarımızın meyvelerini topladık. Yeni rüzgar ve solar sistemlerimiz ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti.

Bireysel kullanım amacıyla özellikle villa tipi konutlar için talep gören doğal enerji sistemlerimiz, enerji maliyetini düşürmek isteyen büyük sanayicilerin de beğenisini kazandı. Mimar ve mühendislerin yakından ilgilendiği yeni ürünlerimiz olan 400 watt'lık marine tipi rüzgar türbiniyle Türkiye'de ilk kez piyasaya sunulan 5 kanatlı rüzgar türbinimiz ilgi odağı oldu.

Fuarda birçok işbirliği teklifi aldık ve önümüzdeki günlerde de Kazakistan, Bulgaristan, Suriye, Mısır ve KKTC ile ortak projelere imza atmaya hazırlanıyoruz" dedi. 2010 yılı hedeflerini de anlatan Şenöz, "Enerji ihtiyacının yoğun olduğu lüks konutlara öncelik vereceğiz. Hedefimiz, dünyanın yenilenebilir enerjiye ağırlık verdiği bu dönemde, Turkwatt ve Tıırksun doğal enerji sistemlerini aranan markalar haline getirmek" dedi.