Şenöz, Turkwattla girdiği enerji sektöründe markalaşma atağında

Şenöz, Turkwattla girdiği enerji sektöründe markalaşma atağında

Alternatif enerji kaynaklar olan rüzgar ve güneş enerjisi ile ilgili çözüm önerileri sunan 5 Şenöz Dış Ticaret, 400 wattlık tekne tipi rüzgar türbinlerinden 1, 2, 3, 5, 10, 15, 251cw'a kadar enerji üreten rüzgar türbinleri ve 5 watt'tan MWa kadar çıkabilecek solar panel sistemleri kuruyor.

Türkiye'nin yani sıra Asya ve Avrupa'nın çeşidi ülkelerinden getiren firma, Turkwatt ile girdiği sektörde hala markalaşıyor.

Ürün portföylerinde rüzgar türbinleri ile solar sistemler bulunduğunu anlatan Turkwatt Operasyon Müdürü Burak Şenöz, özellikle evlerde ve fabrikalarda kurulumun en fazla bir gün alan işlere yoğunlaştıklarını söyledi. Talep halinde şebekeye bağlı sistemler hayata geçirdiklerini de kaydeden Şenöz, "Ürünlerimizi Almanya, İspanya, Tunus, Hindistan ve Çin'den getiriyoruz. 2008 yılında Turkwatt ile girdiğimiz enerji sektöründe hızla markalaşıyoruz. Teknik altyapımız da sağlam. Çevre, makine, fizik, elektrik-elektronik gibi çeşitli dallarda mühendisleri istihdam ediyoruz, dedi.

İthalat, yerinde teslim ya da sadece depo teslimi olarak hizmet verdiklerini dile getiren Şenöz, "Ürün portföyümüzde 400 watt’lık tekne tipi rüzgar türbinlerinden 1, 2, 3, 5, 10, 15, 25 kW’a kadar enerji üreten rüzgar türbinlerimiz var. Ayrıca 5 watt’tan MWa kadar çıkabilecek olan solar panel sistemleri kurabiliyoruz. Ayrıca CE ve TOY belgeli ürünlerimizin arkasındayız. 24 ay Sanayi Bakanlığı onaylı garantimiz var' açıklamasını yaptı. Türkiye'de Hatay’dan Antalya'ya, Zonguldak'tan Keşan'a kadar ağırlıklı tarım sektörü olmak üzere tüm enerji işlerini projelendirdiklerini aktaran Burak Şenöz, bugüne kadar 210 proje tamamladıkları bilgisini verdi.